BAŇKOVÁNÍ

Baňkování pohybového aparátu

Tato metoda je velmi stará, její původ není úplně jednoznačný. Zmínky o ní nepocházejí pouze ze staré Číny, kde je součástí medicíny dodnes, ale lze je také objevit ve starém Egyptě a Řecku. Jedná se tedy o velmi starou techniku, která dodnes úspěšně léčí lidi po celém světě.

Obecně lze říci, že je to léčebná metoda, která spočívá ve vytvoření podtlaku na kůži pomocí skleněných baněk. Podtlak vzniká díky ohřátí a následnému samovolnému ochlazení vzduchu v baňce. Díky tomu se tkáň velmi intenzivně prokrví, což klasická masáž nezvládne. Baňky pomáhají proti bolestem zad a páteře, uvolňují ztuhlé svalstvo, stimulují krevní oběh, detoxikují tělo.

Jako ve všech oborech i v masážích se projevují nové postupy a inovace. Co se týká baňkování, existuje několik přístupů.

U tradičního pojetí se jedná o přikládání skleněných baněk na určitou oblast těla, kde podtlak působí několik minut. U tohoto typu baňkování pohybového aparátu se baňky postupně přikládají na celou plochu zad v přesně stanoveném schématu, tak aby v průběhu masáže byly efektivně ošetřeny všechny oblasti. Baňky jsou rychle odebírány a opět přikládány v rychlém sledu, což způsobuje mnohem menší bolestivost

Velkou výhodou baňkování je uvolnění všech vrstev svalů, kůže, podkoží i lymfatického systému najednou. Je vhodnou alternativou pro ty, kteří z nějakého důvodu nevyhledávají klasické masáže, případně jsou jejich skvělým doplňkem. Další výhodou této specifické metody baňkování je mnohem menší množství kontraindikací. Lze jimi masírovat např. těhotné ženy, ale také mírné projevy křečových žil.

Baňkovat pochopitelně lze i ostatní části těla, především dolní končetiny. V tomto případě je baňkování velmi vyhledáváno, díky skvělým výsledkům při zmírňování projevu celulitidy.

Nedílnou součástí je i baňkování kloubů, nejčastěji ramen a kolen. Provádí se jinými druhy baněk, než jsou tradiční skleněné a jsou to tzv. vakuové masážní baňky, které jsou plastové a podtlaku dosáhneme vakuovou pumpičkou. Díky ní je možné vytvořit mnohem větší podtlak a lépe tak působit na kloub.

Na závěr je potřeba upozornit, že menší nevýhodou jsou hematomy na kůži, které se vytvoří po přiložení baněk, nejsou však nijak bolestivé a po pár dnech zmizí. 

OBJEDNEJTE SI TERMÍN