MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽ (MANUÁLNÍ LYMFATICKÁ MASÁŽ)

 • Indikace manuální lymfodrenáže:
 • otoky
 • zvýšení imunity
 • tělesná únava a vyčerpanost
 • detoxikace organismu
 • po fyzické námaze a sportu
 • regenerace po úrazech a operačních výkonech
 • prevence vzniku krečových žil

Preventivní celotělová lymfodrenáž

Správná funkce lymfatického systému hraje klíčovou roli ve funkci imunitního systému. Preventivní lymfodrenáž celého těla v tomto případě spočívá v jemné masáži všech klíčových bodů lymfatického systému. Tím je zabráněno například hromadění odpadních látek, buněčných zbytků nebo infekčních agen v lymfatickém systému. Organismus je tak lépe pročišťován. Jedná se tedy o jednu z možností jak nefarmakologicky posílit obranyschopnost vlastního těla. Jedna lymfatická masáž na detoxikaci organismu nestačí. Jako prevenci i ke zmírnění zdravotních potíží doporučujeme kůru cca deseti ošetření s pravidelnou návštěvností minimálně 1x týdně! Efekt zpevnění a zmenšení otoků, způsobený dokonalejším odtokem přebytečné lymfy, se objeví po 3 - 4 lymfatických masážích. Poté doporučejeme chodit na udržování správné fuknce 1x za měsíc. Je to však velmi individuální. Hodně záleží na přístupu k vlastnímu tělu a zdraví, taktéž na věku, tělesné hmotnosti a problému. Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná. Je nejen účelná, ale navíc velice příjemná a relaxační. 

Manuální lymfodrenáž u nás provádí certifikované terapeutky s dlouholetou praxí.

Zjednodušeně řečeno jde o zdraví velmi prospěšnou jemnou masáž lymfatických cest, která napomáhá odtoku přebytečné vody (otoky) a toxických látek z těla.

Dochází k uvolnění a urychlení toku lymfy. Tato tělesná tekutina má tu schopnost, že odvádí z těla škodliviny, které do sebe neustále vstřebáváme ze špatného životního prostředí, nezdravých potravin, léků, alkoholu... Pokud se lymfa hromadí v organismu, dochází k postupnému zanášení těla zplodinami metabolismu a toxických látek, které se podílejí na nerovnoměrném rozložení tuku a vody. Dochází k narušení spojovacích vláken mezi svaly a kůží, což způsobuje ochabnutí kůže v elastické tkáni. Pokud lymfatický systém nefunguje, snižuje se obranyschopnost organismu. Zanesené lymfatické dráhy se projevují například celkovou tělesnou únavou, pocity vyčerpanosti, únavou nohou, otoky... Lymfatická masáž podporuje detoxikaci, zvyšuje imuni a pomáhá proti otokům nebo chronické únavě.

Čištění lymfy je důležité, abychom dosáhli zvýšení obranného systému a tím podpořili regeneraci organismu, předešli a postupně odstraňovali časté angíny, chřipky, záněty, akné, pozvedli imunitu. Manuální lymfodrenáže pozitivně působí i při rehabilitaci sportovců (svalové vyčerpání, zvýšené napětí po sportovních výkonech).

V medicíně se využívá například pro rychlejší hojení a odstranění otoků po operacích - veškeré poúrazové stavy, pooperační stavy. Lymfatická masáž zlepšuje odtok produktů metabolismu v oblasti pooperační rány a podporuje hojení = uvolňuje tkáňové napětí a tím pádem zbavuje pocitu bolesti. Pozitivně působí i při nedostatečnosti žilního systému = jako prevence křečových žil. Dochází k posunu neokysličené krve v krevním řečišti. Krev se rychleji okysličuje. Proto je tento typ masáže nejšetrnější pro lidi, kteří trpí křečovými žilami. Upraví se metabolismus. Klienti se odvodní a mohou i zhubnout. Organismus se harmonizuje. Zlepší se elasticita a vzhled pokožky. Uplatnění najde tato masáž také v boji s celulitidou. Kromě zdravotních vlivů mají ruční lymfodrenáže také značné relaxační účinky, které jsou v dnešní hektické době plné stresů velmi důležité a ocení je každý moderní člověk. V každém případě je lymfatická masáž určitým zásahem do organismu a proto má její provádění určitá omezení. Nelze ji dělat při virovém nebo akutním onemocnění a zejména ne při nádorových onemocněních.

Manuální lymfodrenáž obličeje a její klady:

 • Výrazné osvěžení a rozjasnění pleti
 • Odvádí toxiny a odstraňuje otoky z očního okolí obličeje
 • Zlepšuje hojení kůže ( i po operačních zákrocích) a zvyšuje tvorbu obranných látek
 • Pročištěná kůže - ocení především osoby trpící na akné
 • Hluboká regenerace kůže
 • Ulevuje při dlouhodobých bolestech hlavy - migrénách

Ceník manuální lymfodrenáže


55 minut 1190 Kč

85 minut 1690 Kč

110 minut 2190 Kč

Permanentka 5 x 55 minut 5500 Kč (55 minut / 1100 Kč)

Permanentka 10 x 55 minut 10000 Kč (55 minut / 1000 Kč)

Permanentka 5 x 85 minut 8000 Kč (85 minut / 1600 Kč)

Permanentka 10 x 85 minut 15000 (85 minut / 1500 Kč)

Permanentka 5 x 110 minut 10500 Kč (110 minut / 2100 Kč)

Permanentka 10 x 110 minut 20000 (110 minut / 2000 Kč)
OBJEDNEJTE SI TERMÍN