MASÁŽ PRO TĚHOTNÉ

Účinky masáže pro těhotné:

  • uleví od napětí a ztuhlosti zádových, šíjových svalů a končetin
  • zmírní únavu, napětí, snižuje stres a prospívá přísunu kyslíku a živin k dítěti
  • pomáhá odstranit otoky
  • působí jako prevence křečových žil
  • vyživuje a hydratuje pokožku
  • pomáhá zmírňovat bolesti hlavy a nevolnosti

Pro těhotné je také velmi vhodná Indická antistresová masáž hlavy a Revitalizační masáž objičeje a dekoltu.

Ať už se připravujete na těhotenství, či již jste v radostném očekávání, doporučujeme kromě masáže také zdravotní cvičení SM systém, spolu s protahovacími cviky, vás bude udržovat v kondici, předcházet bolestem a usnadní porod.

V období těhotenství mohou ženu provázet nejen radostné pocity z očekávání miminka, ale mohou ji trápit zdravotní potíže (nevolnosti, bolesti zad a kloubů, otoky nohou, napětí kůže, pálení žáhy a jiné). Těmto nepříjemným potížím se dá z velké části předcházet kvalitní těhotenskou masáží. Po těhotenské masáži se budete cítit výborně fyzicky i psychicky. Pravidelná masáž usnadňuje průběh těhotenství i porodu a Vaše miminko ji vnímá jako velmi příjemný podnět.

Těhotenská masáž celkově harmonizuje psychiku a pohodu budoucí maminky, zlepšuje spánek, snižuje napětí a zmírňuje bolesti hlavy a pocitu nevolnosti, uvolňuje svalové napětí. Zlepšením krevního oběhu zmírní únavu, rozprouděním mízního oběhu pomáhá odstraňovat případné otoky.

Masáž zaměřujeme na místa, která jsou v těhotenství nejvíce zatěžována - šíje, záda, bedra, především oblast křížokyčelního skloubení a dolní končetiny. Masáž provádíme v poloze vleže na boku. Při této pozici je možno dobře namasírovat namáhaný kříž a bedra, ale i unavené nohy zezadu. Šíjové svaly, ruce, hrudník potom masírujeme vleže na zádech, popřípadě vsedě.

Používáme velice kvalitní oleje na výživu kůže, která je v těhotenství maximálně namáhaná, olej působí do hloubky, čímž zamezuje vysoušení a následnému popraskání, netvoří se strie, pokožka zůstává pružná a vláčná. Jemná, příjemná vůně a účinky pečlivě zvolených esenciálních olejů přispívají k harmonizaci duševní a tělesné rovnováhy.

Těhotenské masáže doporučují i gynekologové. Nevhodná je masáž pouze pro těhotné ženy do třetího měsíce a při rizikovém těhotenství. Jinak jsou ale masáže těhotných žen naprosto bezpečné. Jestliže je těhotenství bezproblémové, může žena masáž absolvovat doslova do porodu.

OBJEDNEJTE SI TERMÍN