ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ SM SYSTÉM     SPIRÁLNÍ STABILIZACE

STABILIZAČNÍ A MOBILIZAČNÍ SYSTÉM

posiluje - protahuje - uvolňuje - stabilizuje - mobilizujeLéčba bolesti zad, prevence vzniku onemocnění páteře a celého pohybového aparátu


SM SYSTÉM - SPIRÁLNÍ STABILIZACE -  jedná se o originální metodiku MUDr. Richarda Smíška. Tato metoda se opírá o více jak 30let postupného vývoje a má tedy za sebou více než 25 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skolióz. Toto cvičení používá i řada vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon, předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů. SM systém pracuje se spirální stabilizací. Spirální stabilizace páteře zvyšuje meziobratlové disky, dává meziobratlovým kloubům pohyblivost, odstraňuje blokády. Páteř se regeneruje a léčí. SM systém posiluje oslabené a zároveň protahuje zkrácené svaly, tím navrací tělu optimální pohyblivost, stabilizuje chůzi. Je to metoda cvičení se speciálním elastickým lanem, která Vás naučí správně zapojovat svaly do spirálních řetězců. Tato zřetězení vytváří v těle trakční sílu vzhůru, která odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky a klouby a tím umožňuje jejich výživu, regeneraci i léčbu. Zvětšením meziobratlového otvoru se zároveň zmenší tlak na nervový kořen, způsobující vystřelující bolest do končetin. Páteř se vyrovnává do střední linie. Tuto metodu používají také mnozí sportovci vrcholoví i rekreační (zejména s jednostranným zatížením - golfisti, tenisti...), kteří si zařazují cvičení SM systém do svého kondičního tréninku pro zlepšení sportovního výkonu. Zároveň tím předcházejí přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu. Cvičení je vhodné pro každého, je vhodný pro lidi co mají problémy s bolestmi zad i pro ty co jim chtějí předejít. Je vhodné pro děti od 5 let až neomezeně, cvičí se také v těhotenství. 

INDIVIDUÁLNÍ CVIČENÍ

léčebné cvičení - kondiční cvičení pro sportovce cvičení pro těhotné - cvičení pro děti

Aby bylo cvičení SM systém co nejúčinnější, je nutné ho provádět bezchybně a pravidelně (intenzita záleží dle řešení problému). Individuální hodiny zajistí kvalitní zaučení a odborné vysvětlení. Cvičení může probíhat samostatně nebo s terapeutickou masáží, kde po cvičení ještě uvolníme zatuhlé svalstvo. Nabízíme cvičení léčebné, kondiční pro sportovce, pro těhotné i pro děti. 

V individuální hodině nejdříve provedeme kompletní analýzu pohybovách návyků a vyšetření případných svalových disbalancí. Doporučíme vhodnou rehabilitaci a terapii. Dle toho nastavíme cviky, které se postupně naučíte a které si pak budete moci cvičit i doma. Věnujeme se také cvičení s lidmi, co trpí většími bolestmi a potřebují více péče. Jsme odbormě zaškoleni přímo u zakladatele metody MUDr. Richarda Smíška, s nímž spolupracujeme.

SM systém je rehabilitační metodou při:

  • bolesti hlavy, závratě
  • bolesti krční, hrudní a bederní páteře
  • vadném držení těla
  • skolióze
  • výhřezu meziobratlových plotének
  • bolesti vystřelujících do končetin
  • při poruchách velkých i malých kloubů: kyčelní, kolenní, hlezenní, ramenní, loketní
  • vybočení palce, ploché nohy
  • zkrácených a oslabených svalech
  • kondičním tréninku sportovců

VIDEA O CVIČENÍ SM SYSTÉM

dokumenty s MUDr. Richardem Smíškem

Produkty

u nás je možné zakoupit potřeby na cvičení Spirální stabilizace.

OBJEDNEJTE SI TERMÍN