HLOUBKOVÁ TERAPEUTICKÁ MASÁŽ

Hloubková, velice účinná, terapeutická masáž, zaměřená na manuální korekci páteře a odstranění napětí svalstva celého těla. Jelikož je každá osoba individuální, přizpůsobujeme masáž vždy konkrétním problémům. Základem je klasická masáž, využívající nejen tlaku rukou, palců a loktů, ale i další léčebné a masážní techniky.

Klíčovou metodou masáže je palpace a nalezení spoušťových bodů, tzv. Trigger points - TRPs, které jsou jednou z příčin bolestivosti ve svalech. Tyto "spoušťové body", způsobující značnou myofasciální bolest, bývají často spojeny s bolestí v jiných částech těla (bolest ramene, loktu, hlavy, kolen, brnění prstů rukou i nohou, hučení v uších...) jedná se o přenesenou bolest. Velký vliv na tyto body má také psychika, kdy se můžou TRPs vytvářet díky psychosomatickým potížím. Při této masáži dochází k propracování a uvolnění jednotlivých vrstev svalstva. Tato technika účinně a efektivně řeší bolesti zad a přilehlých tkání, včetně bolestivých zatvrdlin ve svalu. Střídání silnějších a slabších tlaků na lokální aktivační bod Trigger pointu i následné intenzivní rozmasírování oblasti, vede k ozdravení poškozených svalových vláken a k postupnému odplavení toxinů z postiženého svalového snopce. Hloubkové uvolnění a propracování svalstva odstraňuje, spasmy, svalový hypertonus a obnovuje přirozenou délku svalových vláken.

Co je přesně spoušťový bod?

Funkcí svalů je pohyb - tedy zkracování a natahování se. To mají na svědomí mikrovlákna zvaná aktin a myozin, která do sebe zapadají, jako když propleteme prsty na rukou. Za normálního stavu po sobě volně kloužou, čímž umožňují zkracování a prodlužování svalu. Za určitých podmínek se tato schopnost naruší a vlákna zůstanou v sobě zaklesnutá. Část svalu tedy zůstane trvale stažená a zbytek se musí napnout více než je normální. To má spoustu následků - v místě spoušťového bodu se prakticky zastaví cirkulace krve. Bez ní zůstává místo neokysličené, hromadí se v něm odpadní látky, které časem mohou vytvořit výrůstky (hrudky vápníku) a samozřejmě způsobuje bolest. Již po jedné návštěvě je pociťována výrazná úleva od bolesti. Během krátké doby dochází k odstranění intenzivní svalové bolesti, je individuální jak často docházet na terapii. Vhodná je následná udržovací terapie cca 1x měsíčně. Indikace:

  • při svalových bolestech, bolestech krční, hrudní a bederní páteře, bolesti s vyzařující projekci do periferních částí těla, svalové dysbalanci
  • při bolestech způsobených jednostranným přetěžováním (sedavé zaměstnání, práce s PC, sport), nadváha, vadnými pohybovými stereotypy

Orientační čas masáží, samozřejmě se přizpůsobujeme požadavkům a potřebám jednotlivých klientům

rychlá úleva, šíje nebo horní končetiny - 30 minut

záda + šíje nebo záda + ruce nebo jen dolní končetiny - 55 minut / 85 minut

záda, šíje, dolní končetiny, horní končetiny - 85 minut / 110 minut

záda, šíje, hlava, dolní končetiny, horní končetiny, hrudník, břicho - 110 minut / 140 minut


OBJEDNEJTE SI TERMÍN